REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Nowelizacja ustawy o OZE. Ile oszczędzą Spółdzielnie i mieszkańcy?artykuł
Pokaż artykuł
Nowelizacja ustawy o OZE. Ile oszczędzą Spółdzielnie i mieszkańcy?
28 sierpnia 2023 r. Prezydent RP podpisał nowelizację ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE), która wnosi znaczące zmiany w polskim sektorze energetycznym, w tym modyfikuje rozliczenie energii z fotowoltaiki dla Wspólnot Mieszkaniowych i Spółdzielni. Wprowadzone zmiany mogą sprawić, że zmniejszą się opłaty dla mieszkańców np. z tytułu funduszy remontowych, sprzątania czy użytkowania części wspólnych.
Jak pomóc zielonej energetyce? Ekspert wskazuje priorytety dla nowego rząduartykuł
Pokaż artykuł
Jak pomóc zielonej energetyce? Ekspert wskazuje priorytety dla nowego rządu
Zniesienie barier inwestycyjnych, szybsza modernizacja sieci i stworzenie instytucji strategicznej do zarządzania procesem transformacji energetycznej w całym kraju – to najważniejsze wyzwania, przed którymi, zdaniem eksperta zielonej energii Zbigniew Kinala stoi nowy polski rząd.
[Kraków] Trwają przygotowania do przebudowy zabytkowej kamienicy na hotelartykuł
Pokaż artykuł
[Kraków] Trwają przygotowania do przebudowy zabytkowej kamienicy na hotel
Inwestor, firma Angel Poland Group jest w trakcie przygotowań do przebudowy zabytkowej kamienicy mie...
[Wrocław] Kolejna inwestycja na Kępie Mieszczańskiej: stanie tam apartamentowiecartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Kolejna inwestycja na Kępie Mieszczańskiej: stanie tam apartamentowiec
Ponad siedemdziesiąt apartamentów zmieści się w siedmiokondygnacyjnym budynku, który stanie przy uli...
[Aglomeracja Wrocławska] Niemiecki BASF rozbuduje za 362 mln zł fabrykę katalizatorów samochodowych pod Środą Śląskąartykuł
Pokaż artykuł
[Aglomeracja Wrocławska] Niemiecki BASF rozbuduje za 362 mln zł fabrykę katalizatorów samochodowych pod Środą Śląską
Kolejna duża inwestycja z branży motoryzacyjnej na Dolnym Śląsku. Niemiecki koncern BASF, największy...
Polska bezpieczna energetycznie dzięki fuzji ORLENU z Lotosemartykuł
Pokaż artykuł
Polska bezpieczna energetycznie dzięki fuzji ORLENU z Lotosem
– "Połączenie ORLEN z Grupą Lotos miało kluczowe znaczenie dla wzmocnienia bezpieczeństwa surowcowo-paliwowego kraju. Dzięki tej transakcji Rafinera Gdańska ma również zapewnione środki na inwestycje niezbędne, aby dostosować swój biznes do wymogów polityki klimatycznej UE. Sprzedaż części aktywów Lotosu, wynikająca z realizacji środków zaradczych wskazanych przez Komisję Europejską, została zrealizowana zgodnie z wyceną rynkową tych aktywów, z pełnym poszanowaniem przepisów prawa i pod nadzorem organów państwa. Biorąc to pod uwagę, zarzuty Najwyższej Izby Kontroli wobec fuzji ORLEN-Lotos nie mają uzasadnienia" – informuje ORLEN na swojej stronie internetowej.
firma
Pokaż firmę
PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALANEJ TERMY UNIEJÓW SP. Z O. O. W UNIEJOWIE
[Długołęka] Nowy Urząd Gminyinwestycja
Pokaż inwestycję
[Długołęka] Nowy Urząd Gminy
Długołęka, Żórawina
Dywany i Wykładziny - dywany, chodniki i poduszkifirma
Pokaż firmę
Dywany i Wykładziny - dywany, chodniki i poduszki
Sieradz, Wincentego Wnuka 10A/s11
[Głogów] Budynek wielorodzinny, ul. Merkurego 10inwestycja
Pokaż inwestycję
[Głogów] Budynek wielorodzinny, ul. Merkurego 10
Głogów, Kopernik
[Poznań] Inkubator Biznes i Naukainwestycja
Pokaż inwestycję
[Poznań] Inkubator Biznes i Nauka
Poznań, Stare Miasto
S19 Obwodnica Kocka i Woli Skromowskiejinwestycja
Pokaż inwestycję
S19 Obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej
Kock
[śląskie] Szwedzi wspierają budowę biogazowni w Zabrzuartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Szwedzi wspierają budowę biogazowni w Zabrzu
Wczoraj w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zabrzu została podpisana umowa na budowę biogazowni....
Nowy etap w projekcie przyłączenia Polski do systemu rurociągów NATOartykuł
Pokaż artykuł
Nowy etap w projekcie przyłączenia Polski do systemu rurociągów NATO
Zakład Inwestycji Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego rozpoczął kolejny etap projektu przyłączenia polskiej infrastruktury paliwowej z systemem rurociągów NATO.
ORLEN rozpoczyna budowę hubu wodorowego w Szczecinie. Wybuduje go polska firmaartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN rozpoczyna budowę hubu wodorowego w Szczecinie. Wybuduje go polska firma
ORLEN rozpoczyna budowę hubu wodorowego w Szczecinie. Dzięki niemu w ciągu jednej godziny będzie mogło powstać nawet 90 kg wodoru jakości automotive. Inwestycja o wartości 75 mln zł będzie ważnym elementem rozwijanej przez koncern infrastruktury dla zeroemisyjnego transportu i gospodarki wodorowej w Polsce. Generalnym wykonawcą przedsięwzięcia została polska spółka Torpol Oil & Gas, wzmacniając udział krajowych firm w strategicznych inwestycjach energetycznych.
Partnerstwo PEJ i GUS wzmocni monitoring udziału krajowych firm w budowie pierwszej elektrowni jądrowej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Partnerstwo PEJ i GUS wzmocni monitoring udziału krajowych firm w budowie pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce
– Budowa pierwszej polskiej elektrowni jądrowej to nie tylko inwestycja w bezpieczne i stabilne źródło energii, ale także realny impuls rozwojowy dla krajowej gospodarki. Współpraca z Głównym Urzędem Statystycznym pozwoli nam tworzyć narzędzia do miarodajnego i transparentnego pomiaru tzw. local content, czyli udziału polskich firm w projekcie jądrowym. GUS, zgodnie z kierunkowym podejściem wyznaczonym przez Ministerstwo Aktywów Państwowych, odpowiada za wypracowanie metodyki i standardów pomiaru local content, które pozwolą w sposób obiektywny ocenić udział krajowych przedsiębiorstw w polskich strategicznych inwestycjach. Dla PEJ kluczowym jest, by na bieżąco monitorować efekty gospodarcze inwestycji jądrowej, wzmacniać krajowe łańcuchy dostaw oraz świadomie budować kompetencje przemysłowe w Polsce – podkreślił dr hab. prof. ucz. Maciej Sokołowski, Członek Rady Nadzorczej PEJ delegowany do czasowego wykonywania czynności Wiceprezesa Zarządu.
Sellpy, szwedzka cyfrowa platforma re-commerce, uruchomi wielki magazyn dystrybucyjny w Wrocław Campus 2artykuł
Pokaż artykuł
Sellpy, szwedzka cyfrowa platforma re-commerce, uruchomi wielki magazyn dystrybucyjny w Wrocław Campus 2
Kolejna duża firma stawia na aglomerację wrocławską i gminę Kobierzyce (powiat wrocławski). Panattoni pozyskało kolejnego najemcę dla swojej flagowej inwestycji na Dolnym Śląsku – Wrocław Campus 2, zlokalizowanego w miejscowości Krzyżowice.
Radom zwalnia z podatku od nieruchomości. Nowa uchwała ma przyciągnąć inwestorówartykuł
Pokaż artykuł
Radom zwalnia z podatku od nieruchomości. Nowa uchwała ma przyciągnąć inwestorów
Od 1 stycznia 2026 roku w liczącym ok. 194 tysięcy mieszkańców Radomiu (drugie co do wielkości miasto w województwie mazowieckim), zacznie obowiązywać nowa uchwała Rady Miejskiej, przewidująca zwolnienie z podatku od nieruchomości dla nowo wybudowanych obiektów produkcyjnych i usługowych. To kolejny krok w kierunku zwiększenia atrakcyjności inwestycyjnej miasta i pobudzenia lokalnej gospodarki.
GAZ-SYSTEM otrzymał prawie 200 mln złotych unijnego dofinansowania dla kolejnej inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
GAZ-SYSTEM otrzymał prawie 200 mln złotych unijnego dofinansowania dla kolejnej inwestycji
Dofinansowanie z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS) otrzymał projekt pn. „Budowa gazociągu Kędzierzyn-Koźle – Racibórz – Rybnik”.
Polska firma ZEG otworzyła w Gryficach nową halę produkcyjną. Będą tam powstawać rury HDPEartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma ZEG otworzyła w Gryficach nową halę produkcyjną. Będą tam powstawać rury HDPE
W środę, 1 kwietnia, przy ul. Piłsudskiego w Gryficach (woj. zachodniopomorskie) firma ZEG Sp. z o.o. uroczyście zaprezentowała nową halę produkcyjną. Będą tu powstawać rury HDPE. To kolejny etap rozwoju gryfickiego przedsiębiorstwa, które do tej pory kojarzone było głównie z usługami. Teraz firma stawia również na produkcję. W nowym obiekcie wytwarzane będą rury HDPE, które znajdują szerokie zastosowanie w różnych sektorach gospodarki.
REKLAMA